Культура та мистецтво Новоукраїнщини         

    П`ятниця, 19.04.2019, 07:03  

                                    

                               

                          Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Головна | ЦПК "Ювілейний" | Мій профіль | Вихід

   

Новоукраїнка відзначила Міжнародний день театру

             Театр – дивовижне мистецтво, яке вабить і зачаровує. Хвилює і провокує, примушує сміятись і плакати, співпереживати і вражатися… Саме такі почуття охоплювали кожного, хто завітав 25 березня 2016 року у переддень Міжнародного дня театру на прем’єрні роботи кращих театральних колективів району.

          Свою майстерність продемонстрували: народні аматорські театри Новоукраїнського Центрального Палацу культури «Ювілейний» (кер. А.Телков) та Рівнянського сільського Будинку культури (кер.О.Ніколаєнко), аматорські театральні колективи Комишуватського (кер.М.Усова) та Новомиколаївського (кер. В.Киндиченко) сільських будинків культури.

           Кожна презентована постановка мала свою «родзинку» - чудова гра акторів, художні образи, музичне та сценічне оформлення зливалися до купи і викликало у глядача щире захоплення майстерністю виконавців.

             Приємно, що  цей день залишиться у свідомості глядачів та учасників дійства чудовою мистецькою подією.

        

   Звітують клубні заклади району

21 лютого свої творчі надбання, свою майстерність і любов до української пісні, танцю, музики, та художнього слова на районній сцені демонстрували колективи Новомиколаївського, Новоєгорівського сільських будинків культури та Войнівського і Петрівського сільських клубів.

Про кожний виступаючий у цей день на сцені колектив можна говорити багато хороших і теплих слів, тому що, за кожним таким виступом кропітка праця керівника та всього колективу в цілому.

Ти - вічний біль, Афганістан!

Війни! Скільки їх було в історії людства. І завжди – це страждання, сльози, втрата самого дорогоцінного в житті, біль... Таким болем для багатьох наших громадян став Афганістан. Залишається він біллю і сьогодні…

Афганістан… Уже більше 25 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла.  Афганська війна… Брудна, неоголошена… Цій війні спочатку був призначений статус закритої, але вона виявилася однією з найбільш згадуваних: планувалася, як коротка і ефектна демонстрація сили, але перетворилася в найбільш затяжний в радянській історії конфлікт, який тривав довгих десять років, про жахіття якого можна розповісти мовою цифр. Моторошних і страшних…

З 1979 до 1989 року більше 160 тисячу країнців пройшли через горнило «афганської війни». З  них 3 тисячі 360 – загинули, в тому числі 60 потрапили у полон або зникли без вісти. Більш ніж 8 тисяч українців отримали поранення, з них понад  4 тисячі повернулися додому інвалідами.Такий трагічний наслідок Афганської війни.

Наш район у цій трагічній статистиці має свій лік:105 наших земляків були учасниками тих страшних подій, 9 чоловік – загиблих, 19 афганців на сьогоднішній день є інвалідами.

Вшанувати учасників бойових дій на території інших держав зібралися 15 лютого у актовій залі районної ради ветерани бойових дій в Афганістані, представники районної державної адміністрації, районної  та міської рад, громадських організацій та трудових колективів.

У ході урочистостей з вітальними словами до учасників заходу звернулися: голова районної ради В.А.Савенко, перший заступник голови районної державної адміністрації В.П.Куртичан, міський голова О.О.Корінний, заступник голови районної організації української спілки ветеранів Афганістану  В.В.Іщенко та військовий комісар районного комісаріату, підполковник В.І.Мілінчук.

Учасники бойових дій та активісти районної спілки ветеранів Афганістану були нагороджені Пам’ятноюМедаллю «25 роківвиведеннявійськ з Афганістану» і спільними  Грамотами Новоукраїнської районної державної адміністрації та районної ради та грамотами міської ради за мужність і самопожертву, виявлені під час виконання в бойових діях на території Афганістану, вірність військовому обов’язку, активну громадську позицію, патріотичне виховання молоді та з нагоди 27-ї річниці виведення військ з Афганістану. Родини загиблих в АТО отримали грошову допомогу.

Під час урочистих зборів присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про полеглих, які не повернулися з війни в Афганістані, і тих, хто віддав своє життя у військових діях на сході нашої держави.

Урочистості продовжилися тематичною концертною програмою.Свою творчість учасникам  заходу подарували вихованці та викладачі дитячої музичної школи А.Наседкіна, А.Донець, А.Пономаренко та О.Кожухар.

По завершенню урочистостей, учасники заходу разом з родинами загиблих воїнів відвідали могили бойових побратимів, де було вшановано їх пам’ять покладанням квітів.   

Ми повинні пам’ятати тих, хто пережив, тих, хто недожив, недоспівав, недокохав… Виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі у спогадах, снах, думках. Вони на це заслуговують.

 

Розширена нарада працівників культури району

12 лютого 2016 року у Центральному Палаці культури «Ювілейний» відбулася розширена нарада працівників культури району, на якій було підведено підсумки роботи закладів культури району за 2015 рік та визначено основні  напрямки діяльності галузі на 2016 рік.

На порядок денний наради було винесено 4 питання. З детальним звітом про підсумки роботи закладів культури району у 2015 році та завдання на 2016 рік виступив начальник відділу культури і туризму, Заслужений працівник культури України Анатолій Бондар. Директор Новоукраїнської центральної бібліотеки Тетяна Козловськаінформувала про результати роботи бібліотек, основні здобутки та напрацювання, інновації, проекти та сталий розвиток бібліотечної системи. Художній керівник ЦПК «Ювілейний» Оксана  Шакланова підвела підсумки естафети культури «Від села до села» (за результатами творчих звітів клубних закладів району за 2015 рік). Директор Центрального Палацу культури «Ювілейний» доповіла про організаційно-методичну та творчу діяльність Палацу культури. Опісля, начальник відділу культури і туризму Анатолій Бондар підвів підсумки наради, позитивно оцінивши роботу працівників культури Новоукраїнського району.

Після наради учасники зібрання мали змогу продовжити роботу по секціях.

Естафета культури «Від села до села».

Наш край – це цілий світ, це наше життя, наша доля, наше сьогодення і наш завтрашній день. І живуть у ньому люди, які повсякденною  працею збагачують, примножують, духовно розвивають наш край.   

Вже стало доброю традицією щороку  збирати на Новоукраїнщині талановитих синів і дочок української землі, які сплітають різножанровий творчий  вінок на сценах району  для проведення  творчих звітів. Ми маємо за щастя жити в пору розквіту вокально-хорового, хореографічного, театрального та музичного мистецтва, які уже стали візитною карткою нашого краю. Його дзвінкоголосе багатство зібране і організоване в щорічне свято – мудрий поступ у розбудові національної культури.

8 лютого 2016 року глядацька зала ЦПК «Ювілейний» гостинно зустрічала глядачів та  аматорів  клубних закладів району, які представили на розсуд журі та глядача свої напрацювання за рік. На огляді було яскраво продемонстровано пісенну традицію наших батьків, невмирущі звичаї хореографічного мистецтва, як основне підґрунтя для виховання молодого покоління: аматорські колективи Семенастівського СБК (директор Петрик С.Г.), Ганнівського СБК (директор малько Л.О.), Малотимошівського СБК та Варварівського с/к (завідуюча Фрітче О.В).

14 лютого свою творчу програму представили аматори Помічнянського СБК (директор Запорожець В.О.), Марянопільського с-к (завідуюча Слишова Н.О.),та Ульянівського с-к (завідуючий Тарасенко М.Л.).

Переглядаючи програми творчих звітів, вкотре переконуєшся: там, де існує тісна співпраця працівників культури і сільських голів, там є результат. Приємно було бачити в глядацькій залі сільського голову Ганнівської сільської ради Колісника В.М. та голову Малотимошівської сільської ради Поліщук А.А., які щиро вболівали за свої колективи.    

Велика вдячність і повага сільським головам за небайдужість, допомогу, підтримку та особистий внесок в розвиток мистецтва рідного краю.

Клубні заклади культури поповнюються новими аматорськими  дитячими та дорослими колективами, цікавим різножанровим репертуаром, а матеріально-технічна база  закладів поновлюється новими костюмами, апаратурою.

Такі мистецькі заходи доводять – ми ще живі й душа наша хоче співати. Це ще одне підтвердження невмирущості традицій  степовому краю.

     
День Соборності  України

             З метою належного відзначення у 2016 році Дня Соборності України, подальшої консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави, виховання у громадян патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення Українського народу та з нагоди 97-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки Президент України підписав Указ «Про відзначення у 2016 році Дня Соборності України».              
             Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значимості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.

«Віднині зливаються в одну, віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися одвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення   нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

            22-го січня 2016 року в місті Новоукраїнка на площі біля ЦПК «Ювілейний» відбувся мітинг з нагоди Дня Соборності України за участю керівництва району: заступника голови    районної державної адміністрації Куртичана В. П., керівника апарату РДА Щеки М. Б.,     міського голови      Корінного О. О., директора краєзнавчого музею Новоукраїнського  району Гаращенка М.О., працівників відділу культури і туризму, ЦПК «Ювілейний» та громадськості міста, присвячений 97-ій річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. На честь свята було покладено квіти до меморіальної дошки М.Вороному та до пам`ятного знаку Небесній Сотні.

 

У День Святого Миколая для Новоукраїнців засяяла районна Новорічна ялинка

19 грудня у День Святого Миколая Чудотворця на площі біля Новоукраїнської районної державної адміністрації відбулось урочисте відкриття районної Новорічної ялинки.

           З привітаннями та щирими побажаннями  до всіх присутніх звернулись: голова райдержадміністрації Савенко В.А., заступник міського голови Руденко О.М. Музичні номери для присутніх були подаровані аматорами ЦПК «Ювілейний»: солістами народного аматорського гурту «Сяйво» І.Косих та Я.Ткаченко (кер.А.Бондар), народним аматорським хоровим колективом «Заспів» (кер.Н.Білуха), народним аматорським духовим оркестром «Сурмач» (кер.М.танцюра) та вихованцями  РЦДЮТ «Зоріт».

          До привітань долучились Святий Миколай, Дід Мороз, Снігуронька, янголята та казкові герої. У рамках святкової програми для дітей проведено розважально-ігрову програму за участю Діда Мороза, Снігуроньки. В кінці свята, малеча отримала солодкі подарунки від Святого Миколая.

 

14 грудня в Новоукраїнці вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції

             Саме цього дня, 1986 року було прийнято в експлуатацію захисні споруди над зруйнованим енергоблоком станції. Зважаючи на клопотання громадської організації ліквідаторів аварії на ЧАЕС, Указом Президента було встановлено відзначення Дня ліквідатора чорнобильської катастрофи, у день першої перемоги над вийшовшим із під контролю атомом.

         У Новоукраїнці ліквідатори аварії зібрались у приміщенні районної ради, де їх привітали представники громадськості, керівники міста і району. Заступник міського голови Олександр Руденко, привітав присутніх і висловив вдячність від усієї міської громади, особисто від міського голови Олександра Корінного та вручив грамоти ліквідаторам аварії на ЧАЕС:Валентину Заріченку, Віктору Тимошенку, Людмилі Остапенко. Також присутніх привітали: голова Новоукраїнської районної ради Валерій Савенко, голова районної громадської організації «Союз.Чорнобиль.Україна» Віктор Гетьманенко. Віршами та піснями вшанували героїв-чорнобильців учасники творчих колективів Палацу культури «Ювілейний», місцевий поет Віктор Лева та син ліквідатора аварії на ЧАЕС – Анатолій Гетьманенко. По завершенню урочистостей, усі присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника на честь героїв, які стали на захист людства і вберегли планету від більш масштабнішого лиха.

                  

              Новоукраїнці запалили свічку пам’яті

               28 листопада 2015 року у рамках заходів щодо вшанування памяті жертв Голодомору 1932-1933 років біля ЦПК «Ювілейний» відбувся мітинг, який продовжився скорботною ходою до пам’ятника жертвам Голодомору.

           Біля пам’ятника настоятелем храму св. Олександра Невського от. Петро відслужив молебень пам’яті по загиблим землякам, а о 16 годині присутні вшанували пам’ять закатованих голодом Загальнонаціональною хвилиною мовчання.

                У заходах взяли участь жителі міста,  представники громадських організацій, народний аматорський вокальний ансамбль «Ренесанс» ЦПК «Ювілейний», керівництво міста і району.

День працівників сільського господарства

             Щороку, у третю неділю останнього місяця осені, відзначають своє професійне свято люди однієї з найповажніших професій: трударі ланів і ферм, оператори складної сільгосптехніки, вчені агрономи, ветеринари і зоотехніки, усі, хто не покладаючи рук працює у сільському господарстві, забезпечуючи матеріальне благополуччя нашої держави.

          Традиційно, напередодні свята, трудівники сільськогосподарських підприємств району збираються у Центральному палаці культури «Ювілейний» на урочистості, щоб вдячні співгромадяни мали змогу  подякувати їм за самовіддану працю.

            Численні грамоти і нагороди було вручено працівникам сільського господарства керівництвом району- головою Новоукраїнської РДА Валерієм Савенком та заступником голови районної ради Наталією Степаненко.

13 листопада 2015 року  в  ЦПК «Ювілейний»  відбулось урочисте святкування з нагоди Дня працівників сільського господарства. З вітальним словом звернулись до примутніх: голова райдержадміністрації Савенко В.А., заступник голови районної ради Степаненко Н.А.., начальник управління агропромислового комплексу Токар В.І., голова райкому профспілки працівників агропромислового комплексу Мороз Т.І. та вручили переможцям грамоти та грошові премії обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації, районної ради, управління агропромислового комплексу, райкому профспілки працівників агропромислового комплексу та нагороду Двічі Героя Соціалістичної Праці О.В. Гіталова.

           Глядачі отримали задоволення від виступів аматорських колективів ЦПК «Ювілейний»: народного аматорського вокального ансамблю «Ренесанс» (керівник В.Горбенко), солісту народного аматорського гурту «Сяйво» Павла Олійника, народного аматорського ансамблю танцю «Степівчанка» (керівник О.Сокальський),  вокального квартету (керівник Н.Білуха), народного аматорського театру А.Телкова, вихованця дитячої музичної школи Донця Андрія (викладач В.Самарська) та інструментального ансамблю ДМШ.

 

Свято працівників культури та майстрів народного мистецтва в Новоукраїнці.

Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, 6 листопада  вся мистецька родина Новоукраїнщини зібралась до головного центу творчості району – Центрального Палацу культури «Ювілейний», щоб у теплій атмосфері спільно з колегами та гостями відзначити професійне свято.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Бондар А.А. Тепло і щиро привітали культпрацівників району:  голова районної державної адміністрації Савенко В.А., заступник голови районної ради Степаненко Н.А. та вручили грамоти і подяки районної державної адміністрації та районної ради, грамоти, дипломи та подяки департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації.

Щорічною районною премією імені Раїси Сергієнко в галузі «культура» нагороджений керівник народного аматорського театру ЦПК «Ювілейний» Телков А.І., який багато років віддав служінню мистецтву.

Від Новоукраїнської міської ради вітав працівників культури заступник міського голови Олександр Руденко, який вручив міську премію імені Олексія Соколенка директору Новоукраїнського міського Будинку культури №1 Ользі Бойко.

Професійне свято, це нагода підвести підсумки роботи. В лютому-березні цього року проходили творчі звіти аматорських колективів клубних закладів району і за результатами звітів нагороджені дипломами за зайняте:

І місце серед сільських клубів поділили  Кропивницький сільський клуб (завідуюча Марія Азза), Петрівський сільський клуб (завідуюча  Олеся Геніх, акомпаніатор  Григорій Габакан), Козаковобалківський сільський клуб (культорганізатор  Людмила Ільчук)

 ІІ місце – Глодоський сільський клуб (директор Леся Хоружа, культорганізатор Микола Борщенко), Вербівський сільський клуб (завідуюча Людмила Пич), Марянопільський сільський клуб (завідуюча  Надія Слишова)

ІІІ місце – Ульянівський сільський клуб  (завідуючий Микола Тарасенко), Районна громадська організація «Захист дітей війни» (голова організації Любов Гейко).

     Серед сільських Будинків культури:

І- місце Рівнянський сільський Будинок культури (директор Олександр Гаршанов, художній керівник Тетяна Гаршанова), Комишуватський сільський будинок культури (директор Віктор Усов, художній керівник  Марина Усова), Іванівський  сільський будинок культури (директор  Ольга Баркар, художній керівник Оксана Гриценко).

ІІ місце: Ганнівський сільський  будинок культури (директор  Лілія Малько, художній керівник Євген Карман), Кропивницький сільський будинок культури (директор  Лариса Урба, художній керівник Ігор Урба), Помічнянський сільський будинок культури (директор  Віра Запорожець).

 ІІІ місце: Новомиколаївський сільський  будинок  культури (директор Лариса Крижановська, художній керівник Віктор Арсенюк), Глодоський сільський будинок культури (директор Харченко Любов Григорівна, художній керівник Микола Бєлоєдов),

Новоєгорівський сільський  будинок  культури  (директор Наталія Кузьменко, художній керівник Євген Новосад).

Серед міських Будинків культури:

І- місце

міський будинок культури № 1 (дир. Ольга Бойко, керівник народних аматорських колективів «Хлібодари» та «Сузір’я» Володимир Фулга), міський будинок культури № 2 (директор Галина Ковалик), міський будинок культури № 3 (дир. Олександр Міркунов, худ.кер. Валентина Чайковська).

Не залишились поза увагою і сільські голови, які переймаються проблемами культури, допомагають керівникам закладів у вирішенні фінансових та господарських питань. Подяками відділу культури і туризму районної державної адміністрації нагороджені:

Неділько В.С. – Рівнянський сільський голова, Дащук М.Є. – Комишуватський  сільський голова, Колісник В.М. – Ганнівський сільський голова, Присяжнюк  О. Ф. - Приютівський сільський голова, Лубенець М. В. – Кропивницький сільський голова.

Фінальною крапкою свята став виступ  народного аматорського театру  ЦПК «Ювілейний» під керівництвом Анатолія Телкова.

             

 

Хоровий колектив  «Журавка» відсвяткував своє 10-річчя

        16 жовтня 2015 року в Новоукраїнському районному Центральному Будинку культури «Ювілейний» районна та міська влада, жителі міста, ветерани та молодь міста  вітали хоровий колектив «Журавка» Громадської організації «Захист дітей війни» (керівник Л. Гейко, художній керівник В.Арсенюк) із 10-річним ювілеєм з часу створення. 

          Голова районної державної адміністрації Савенко Валерій Анатолійович, заступник голови районної ради Степаненко Наталія Андріївна, міський голова Корінний Олександр Олександрович, депутат обласної ради, директор СТОВ «Степ-Агро» Арсірій Володимир Вікторович, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, заслужений працівник культури України Анатолій Анатолійович Бондар, директор дитячої музичної школи Самарська Віта Вікторівна - окрім теплих, щирих слів і побажань здоров"я та подальших творчих успіхів, вручили вітальні адреси для колективу, грамоти райдержадміністрації і районної ради учасникам та керівнику хору.

          Саме з нагоди 10-річного ювілею утворення хорового колективу «Журавка» лунали патріотичні пісні, чудові композиції у виконанні самих ювілярів та гарні слова вітання, мистецькі дарунки від ДМШ, відділу культури і туризму, учнів місцевої школи – гімназії №7, побажання миру, злагоди від однодумців по творчій діяльності Новоукраїнщини.

          

 

 

45-те всеукрaїнське святo теaтрaльнoгo мистецтвa «Вересневі сaмoцвіти»

       Всеукрaїнське святo теaтрaльнoгo мистецтвa «Вересневі сaмoцвіти» не змінює свoїм трaдиціям – 45-е святкувaння рoзпoчaлoся нa теритoрії музею-зaпoвідникa «Хутір Нaдія», де впрoдoвж бaгaтьoх рoків жив і прaцювaв знaний укрaїнський дрaмaтург, aктoр, режисер і теaтрaльний діяч – Івaн Кaрпoвич Тoбілевич (Кaрпенкo-Кaрий).

      Цьoгo рoку у «Вересневих сaмoцвітaх» виступили із вистaвaми aмaтoрські теaтрaльні кoлективи з Кірoвoгрaдщини тa із зaрубіжжя. Прoйшли трaдиційні Крoпивницькі читaння у викoнaнні aктoрів Кірoвoгрaдськoгo aкaдемічнoгo oблaснoгo укрaїнськoгo музичнo-дрaмaтичнoгo теaтру імені Мaркa Крoпивницькoгo, a тaкoж відбулoся теaтрaльне дійствo «Блaжен нaрoд, щo мaв тaкoгo синa», присвячене пoстaті видaтнoгo укрaїнськoгo дрaмaтургa.

     Під чaс урoчистoстей тaкoж відбулaся презентaція пaм’ятнoї мoнети «Івaн Кaрпенкo-Кaрий», присвяченoї 170-річчю від дня нaрoдження oднoгo з фундaтoрів укрaїнськoгo прoфесійнoгo теaтру Івaнa Кaрпoвичa Кaрпенкa-Кaрoгo, який пoдaрувaв мaйстрaм сцени і глядaчaм спрaвжні дрaмaтургічні перлини, п’єси, ствoрені ним, стaнoвлять цілу епoху в укрaїнській дрaмaтургії.

      Вперше за історію проведенні фестивалю у святкуванні взяла участь Герой України, народна артистка України А.Роговцева.

      Новоукраїнський район на святі представляла делегація у складі: заступника голови районної ради Наталії Степаненко, начальника відділу культури і туризму районної державної адміністрації Анатолія Бондаря, директора центрального Палацу культури «Ювілейний», керівника народного аматорського театру ЦПК «Ювілецний» Анатолія Телкова.

     З нaгoди 45-ї річниці «Вересневих сaмoцвітів» відбулoся й нaгoрoдження перемoжців 56-гo oблaснoгo oгляду-кoнкурсу aмaтoрських теaтрaльних кoлективів «Теaтрaльнa веснa Кірoвoгрaдщини». Дипломом І-го ступеня нагороджено народний аматорський театр ЦПК «Ювілейний» (кер.А.Телков), дипломом у номінації «Краще виконання чоловічої ролі» нагороджений актор народного аматорського театру ЦПК «Ювілейний» Олег Горбенко.

       A зaвершив святo теaтрaльнoгo мистецтвa виступ військoвoгo oркестру Кірoвoгрaдськoгo гaрнізoну.

         

 

Міжнародний День людей похилого віку та День ветерана

        Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років.

       Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Свято Міжнародного дня людей похилого віку стало чудовим приводом ще раз висловити глибоку вдячність і пошану старшому поколінню.

      У центральному Палаці культури "Ювілейний" заходи розпочались із особистого прийому громадян посадовцями, до яких найчастіше звертаються люди поважного віку: керівники  Новоукраїнської РДА, представники районної ради, міської ради, управління Пенсійного фонду у Новоукраїнському районі, управління соціального захисту населення.

          Окрім прийому громадян, у фойє Палацу культури проводилась благодійна лотерея, відвідувачі мали змогу ознайомитись із виставкою художніх робіт краєзнавчого музею Новоукраїнського району.

       З нагоди Дня людей похилого віку та Дня ветерана у ЦПК «Ювілейний» були проведені урочистості за участі заступника голови райдержадміністрації Куртичана В.П., міського голови Корінного О.О., голови районної організації ради ветеранів України          Кравченка А.К. та святковий концерт, в якому взяли участь народний аматорський хоровий колектив «Заспів» ЦПК «Ювілейний» (керівник Н.Білуха), хоровий колектив «Журавка» громадської організації «Діти війни» (керівник В.Арсенюк), дитячий  хореографічний колектив ДМШ (керівник В.Бринза), народний аматорський ансамбль танцю «Степівчанка» ЦПК «Ювілейний» (керівник О.Сокальський), солісти народного аматорського гурту «Сяйво» ЦПК «Ювілейний»  О.Фулга та П.Олійник (керівник А.Бондар), народний аматорський театр ЦПК «Ювілейний» (керівник А.Телков), керівник народного аматорського духового оркестру «Сурмач» ЦПК «Ювілейний» М.Танцюра, народний аматорський вокальний ансамбль «Ренесанс» ЦПК «Ювілейний» (керівник О.Горбенко).

              

Районне свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»  в Новоукраїнському районі

           Стало традиційним в  Новоукраїнському районі проводити «Вересневі самоцвіти» на сцені сільських закладів культури району. 24 вересня  учасників театрального дійства гостинно  хлібом-сіллю зустрічав Мар´янопіль .

         За підтримки Новоукраїнської райдержадміністрації, районної ради, відділу культури і туризму РДА, Мар´янопільського сільського голови   на сцені сільського клубу відбулось урочисте відкриття районного свята театрального мистецтва у рамках 45-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва  «Вересневі самоцвіти». Для урочистого відкриття святана сцену були запрошені: заступник голови районної ради Степаненко Н.А., начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Бондар А.А. та сільський голова Мар´янопільської сільської ради Зелінський О.П.  На початку свята керівництво району привітали театральні  колективи,  вручили дипломи  та пам’ятні сувеніри.

           Глядач мав змогу доторкнутися до живого мистецтва, овіяного музою – покровителькою театру Мельпоменою. Яскраве дійство на сцені створили вісім театральних колективів закладів культури району: аматорський театральний колектив Новоєгорівського СБК (керівник Н.Кузьменко), аматорський театральний колектив Комишуватського СБК (керівник М.Усова), аматорський театральний колектив Малопомічнянського СБК (керівник І.Шаповал), аматорський театральний колектив Мар´янопільського    с-к (керівник Н.Слишова), аматорський театральний колектив Кропивницького СБК (керівник Л.Урба), народний аматорський театральний колектив Рівнянського СБК (керівник О.Ніколаєнко), народний аматорський театральний колектив Новоукраїнського ЦПК «Ювілейний» (керівник  А. Телков). Переважно був представлений жанр комедії. 

           Легкі, жваві, колоритні, захоплюючі постановки сприймались як маленькими, так і дорослими глядачами на одному диханні. Актори-аматори грали органічно, щиро, із задоволенням, створюючи виразні образи. Глядачі не жаліли оплесків для аматорів театрального мистецтва.

            Велика вдячність сільському голові Зелінському О.П. за організацію та сприяння  у проведенні урочистого відкриття районного свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», директору Мар´янопільського  с-к  Слишовій Н. та всім керівникам колективів  і акторам за талант, за відданість мистецтву. Бажаємо  театральним колективам ще довго-довго доносити цінність своїх надбань для культурного досвіду майбутнім поколінням, які зберігатимуть і примножуватимуть невичерпну скарбницю народної творчості.