Культура та мистецтво Новоукраїнщини         

    Середа, 15.01.2025, 13:35  

                                    

                               

                          Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | Головна | Туризм | Мій профіль | Вихід

Фурманівська сільська зелена садиба "Бджілка".
Мандруючи туристичним маршрутом "Золотими стежками Ексампею" обов’язково завітайте до Фурманівської сільської зеленої садиби "Бджілка". Апітуризм найновіший напрямок сільського зеленого туризму. Крім того, цей вид туризму вважається лікувальним, так як продукти бджільництва володіють універсальними лікувальними властивостями, благотворно впливаючи на фізичний та психо - емоціональний стан людини. Господарі садиби надають такі послуги: дегустація, споживання, купівля продуктів бджільництва, проживання, проводяться апіпроцедури, надають можливість туристам взяти участь в розведенні бджіл. Біля садиби є чудові краєвиди, ставок, на якому бажаючі мають можливість порибалити, насолодитися спокоєм і тишею в оточенні природних сільських ландшафтів. Привітність і гостинність господарів у поєднанні з переліченими можливостями садиби гарантують відпочиваючим відновлення сил та здоров'я. Садиба розташована за 17 км. від м. Новоукраїнки, за адресою: Новоукраїнський район, с. Фурманівка, вул. Миру, 3.
ІV Центрально — Український музейно — туристичний фестиваль
9 вересня 2015 року відділ культури і туризму Новоукраїнської районної державної адміністрації прийняв активну участь у ІV Центрально — Українському музейно — туристичному фестивалі. Міста та райони області представили свій туристично – рекреаційний потенціал, зокрема досягнення у сфері "зеленого" туризму, взяли участь у конкурсах музеїв "Варто побачити де живе пам'ять", "Звитяга та патріотизм: зв'язок поколінь", у презентаціях туристичних маршрутів "Мандрівка рідним краєм" та заходів подієвого туризму "Завітайте на гостини". Новоукраїнщина презентувала Фурманівську сільську зелену садибу "Бджілка" за підтримки господаря садиби Зайченка Василя Володимировича та його родини. Також підтримку надали сільський голова, працівники культури села Фурманівка та відділ культури і туризму Новоукраїнської районної державної адміністрації. Садиба "Бджілка" зайняла перше місце серед кращих зелених садиб Кіровоградщини і відзначена сертифікатом переможця та дипломом. Конкурси "Варто побачити де живе пам'ять", "Звитяга та патріотизм: зв'язок поколінь" краєзнавчим музеєм Новоукраїнського району та музеєм Трудової Слави району були представлені фотовиставками "Новоукраїнці 245.Віхи історії ", "Покликаний часом" ( до сторіччя з дня народження О.В. Гіталова), "Борімося - поборемо", "Звитяга та жертовність", "Новоукраїнці з Вами". У конкурсі "Мандрівка рідним краєм" Новоукраїнщина презентувала маршрут "Золотими стежками Ексампею", як захід подієвого туризму "Завітайте на гостини" краєзнавчий музей району показав фотовиставку вже традиційного заходу, що сподобався багатьом новоукраїнцям - "Європейська ніч музеїв". Експозиції Новоукраїнщини прикрасили роботи майстрів декоративно - ужиткового мистецтва: вишивка Цимбалюка І.К.(с. Новоєгорівка), Чайковської В.І. (м. Новоукраїнка) та запашний коровай, виготовлений технологом ПП "Степ – Н" (керівник Арсірій Галина Петрівна) Фулгою Галиною Іванівною. Свої роботи та майстер — клас з декоративного мистецтва презентувала майстриня Семенова С.О. м. Новоукраїнка. Новоукраїнці були відзначені дипломами, активно спілкувалися з колегами з інших міст і районів та жителями обласного центру, зацікавлених вивченням історії та природи нашого краю. Висловлюємо щиру вдячність керівнику ПП "Степ – Н" Арсірій Галині Петрівні та технологу Фулгі Галині Іванівна, всім хто сприяв у підготовці та організації виїзду на фестиваль, за допомогу у презентації району.

На території Новоукраїнського району використовуються  можливості лижного туризму.

У січня 2015 року відділом культури і туризму Новоукраїнської районної державної адміністрації   організовуються   лижні прогулянки  до зимового лісу./zimovij_turizm.jpg

У Новоукраїнському районі розроблено туристичний маршрут «Золотими стежками Ексампею», який при належному інвестуванні набуде загальноукраїнського значення.

 

Туристична карта Новоукраїнського району  Кіровоградської області. Туристичний маршрут "Золотими стежками Ексампею" /Turizm/karta.jpg

 

Новоукраїнщина має значні, але на даний час ще мало використовувані рекреаційні ресурси, порівняно густу сітку автодоріг, зручне географічне положення (Центральна Україна), що у поєднанні із наявністю пам'яток історії та культури, музейної мережі в регіоні відкриває можливості рекреаційного розвитку.

Чинники, які сприяють цьому: неповністю використовувані трудові ресурси в сільській місцевості, наявність мальовничих куточків природи для відпочинку (водойми, байраки, долини річок з виходами гранітів та заплавами, степові ландшафти); наявність в районі та області об’єктів історико-культурної спадщини; розвинута сітка медичних закладів та автозаправок, наявність залізничних станцій (Новоукраїнка – Помічна).

Водойми району. /Turizm/richka_za_okoliceju.jpg    /Turizm/r.chornij_tashlik.jpg

 

Опорною базою для всіх туристичних маршрутів в Новоукраїнському районі в даний час є санаторій «Гусарське урочище».

/Turizm/sanatorij_gusarske_urochishhe.jpg   /Turizm/tablichka.jpg

 

На територій району (Кропивницька с/р) на межі з Миколаївською областю знаходиться сакральний центр Великої Скіфії – «Ексампей» (Екзампей, Екзампай).

«Ексампей» - священні шляхи. Це найдавніша писемно зафіксована географічна назва на теренах України, одне із місць безпосередніх контактів скіфських та грецьких купців. У перекладі з давньогрецької – ця місцевість і гірке джерело, яке впадає в Буг, називалось «священні шляхи», що само по собі показово. Загально відомо, що річки та сухопутні шляхи, по яким в давнину велась торгівля, називалась Божими дорогами, тобто дорогами, які знаходяться під захистом богів. На думку інших дослідників  (Граков – 1968) в Ексампеї знаходилась одна з ставок скіфських царів, а також, культовий центр Скіфії. На даному плато знаходився бронзовий казан царя Аріанта, описаний Геродотом (Геродот, історія, кінець ІV ст.) /Turizm/eksampej.jpg    

 

Для впорядкування туристичного маршруту «Золотими стежками Ексампею» необхідна значна сума, яка перевищує фінансові можливості району. 

  1. Впорядкування доріг

Базовий пункт маршруту – санаторій «Гусарське урочище», передбачається заїзд із траси   М-21. Потрібно передбачити ремонти доріг та облаштування нових ділянок:

-         «М-21» - санаторій, 8 км. облаштування знаками та біґ-бордами  -60 тис грн.

-         «М-21» - Новоукраїнка, 17 км.  середній ремонт (30% протяжності), знаки, біг-борд «Новоукраїнка» - 308 тис. грн.

  1. Новоукраїнка – Рівне- Кропивницьке – 30 км.

-         середній ремонт (20% протяжності), знаки, 2 біґ-борди – 806 тис. грн.

  1. с. Кропивницьке – «Ексампей» - (6 км. із них 2 км. ґрунтова дорога) – 4 км. ремонт 30% протяжності, 2 км. нової дороги, стоянка, 2 туалета, оглядова площадка, сміттєзбірник, місце для відпочинку (стилізація під Скіфію) – 1235 тис. грн.
  2. Гусарське урочище – с. Комишувате, 8 км. середній ремонт, знаки – 204 тис. грн.
  3. Комишувате – Ексампей ч/з с. Софіївку – 12 км. в тому числі 2 км. ґрунтова дорога (заміна на асфальт) – 1400 тис. грн.
  4. Облаштування пляжу на водоймі «БАМ» ( на південь від с. Комишувате – 160 тис. грн.)

Всього 4173 тис. грн.

      В разі облаштування туристичного маршруту «Золотими стежками Ексампею» у відповідності із загальноприйнятими стандартами зросте туристична привабливість не тільки Новоукраїнщини, а й Кіровоградської області. Реалізація даного проекту стимулює впорядкування території району, та розвиток в районі сільського зеленого туризму.